ه حسنی سه شنبه 17 دی 1392 09:53 ق.ظ نظرات ()

روش‌های هک جاسوسی فناوری اطلاعات به تازگی راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای خود پیدا کرده که صدای سخت افزارهای کامپیو‌تر آخرین موارد آن است.
به گزارش خبرنگار اورژانس it باشگاه خبرنگاران، کار‌شناسان مبارزه با هک کردن اطلاعات هشدار داده‌اند که گونهٔ جدیدی از جاسوسی اطلاعات شخصی بر روی کامپیوتر‌ها با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند به وجود آمده است. 

گفتنی است، در این روش گوشی تلفن همراه با دارا بودن دستگاه ضبط صدا می‌تواند تنها با گوش دادن به ارتعاشات cpu کامپیو‌تر از سیستم هدف جاسوسی انجام دهد. 

 بررسی‌ها نشان می‌دهند، در این روش به طور مثال فرد جاسوس اطلاعات می‌تواند تلفن همراه خود در نزدیک کامپیو‌تر و یا لپ تاپ را هدف قرار دهد و از طریق شنود محاسبات cpu کامپیو‌تر هدف بفهمد که چه عملیاتی بر روی آن سیستم صورت می‌گیرد. 

کار‌شناسان معتقد هستند که از این طریق هکرهای اطلاعاتی می‌توانند به اطلاعاتی مانند معاملات کارت اعتباری و حتی ایمیل‌های رمز نگاری شده دست یابند. 

کار‌شناسان معتقند هستند که بسیاری از کامپیوتر‌ها جین کار سر و صدای بسیار زیادی از خود تولید می‌کنند که به خاطر ارتعاش بر برخی اجزای الکترونیکی آن‌ها است و این می‌تواند اطلاعات مناسبی در اختیار هکرهای فناوری اطلاعات قرار دهند. 

انتهای پیام/